Když vytvářím nový interiér, začínám navrhování poznáváním klienta a kladením mu otázek na míru. Pokud se do navrhování chcete pustit sami, nebo zvažujete spolupráci s interiérovým designérem a potřebujete si ujasnit základní otázky, můžete zkusit nové pdf., kde se věnuji 12. základním otázkám k interiéru. A jak s interiérem začít si můžete přečíst v minulém článku Jak na interiér – 1. krok – jak začít.
Mezi interiérovým designérem nebo architektem vzniká s klientem v průběhu navrhování vztah, který umožní vytvořit dokonalý interiér přesně na míru. Na začátku je vždy spoustu otázek, které pomohou definovat výsledný prostor. Interiérový designér nebo architekt Vás na začátku poznává a na základě svých zkušeností a dovedností Vás provede a uskuteční interiér, v kterém se Vám bude krásně žít. Pokud nemáte možnost si najmout interiérového designéra, nebo nad ním stále váháte, zkuste si projít sérii článků Jak na interiér, které Vás krok po kroku provedou důležitými částmi návrhu a pak realizací. Na základě těchto článků si můžete promyslet zda si najmete interiérového designéra, zvážíte konzultace s ním, a nebo se do realizace pustíte sami. Zkušený interiérový designér a architekt Vám můžou ušetřit nejenom spoustu času, nákladů, ale hlavně Vám pomůžou při důležitých rozhodnutí v interiéru, nad kterými budete váhat. A zde už otázka z pdf s 12. základními otázkami.
Jste typ člověka, který shromažďuje věci a nerad se jich zbavuje, nebo jste minimalista? Představte si věci, které v místnosti/v celém prostoru chcete mít a kolik zhruba zabírají místa. A to všechny věci, nejen ty hlavní, které Vás napadnou hned, ale zde ještě postupem času doplňujte ostatní, které v místnostech také musí být. Například máte hodně knih, oblečení, sbíráte nějaké věci, věci na úklid, kolik a jaká elektronika bude v prostoru (to budete potřebovat i třeba kvůli rozmístění zásuvek).
Udělejte si seznam pro každou místnost, vypište do detailů co v ní chcete mít, jaké množství dané věci zahrnují (pro představu třeba kolik polic ve skříni, nebo kolik šuplíků), to Vám zjednoduší představu.
Pokud už teď víte, že daný prostor nebude zvládat množství Vašich věcí a nevyřeší tento problém ani vestavěné prostory. Doporučuji se podívat na způsob ukládání věcí od Marie Kondo. Nemusíte hned číst její knihy, na Netflixu má dvě série, kde je vše hezky vysvětleno. A kdo má rád knížky, tak třeba na knihobotu seženete její knihy za pár korun.
Doufám, že Vám mé články jsou inspirací a pomůžou Vám při navrhování a při realizaci. Příští článek bude na téma: Inspirace, kde ji hledat a čím propojit interiér. A pro ty, kteří hledají pomoc s interiérem, ať už jeho realizací nebo jen drobnou konzultaci, můžete si mi ozvat na email info@barborarosalie.cz.