Reference

Postupně sem budu přidávat své návrhy. Každá realizace je příběh a čas nad ní strávený, mi připomíná určité období. Už od vysoké školy jsem navrhovala interiéry většinou pro svou rodinu nebo známé. Pracovala jsem ve stavebních firmách a obzvlášť u té poslední jsem měla možnost poznat kvalitní stavby od zajímavých architektů. V posledních letech pracuji hlavně pro firmu Brokis, kde jsem se opět posunula dál, naučila se mnohé a spolupracovala se zajímavými lidmi. To vše dohromady hezky zapadá a posouvá mě to v navrhování interiérů dál.

Moc ráda čtu životopisy architektů, při cestách si všímám detailů staveb, tohle zbožnuji snad odjakživa. Díky tomu, že jsem vyrůstala v historickém centru Prahy a měla jsem každý den na očích překrásné stavby a zajímavé interiéry, moje prostorová představivost jede stále na plno. Hned vidím, co a jak by mohlo být. Vždy jsem zbožnovala funkcionalismus a jeho čisté linie a funkční uspořádání prostorů. Mezi mé nejoblíbenější architekty patří Courbisier, Mies Van der Rohe, Loos, Wright, Gaudí, Perriand a mnoho dalších, které nechci vynechat, ale tohle jsou za mě ti první, kteří mě začali ovlivňovat. Nyní i díky praxi, zkušenostem a vzděláním, umím kombinovat styly a prvky interiéru, které někdy představují výzvy a to mě baví.

Každý návrh začíná poznámím klienta, jeho preferencí a potřeb pro vytvoření kvalitního interiéru. Pomáhám poznat, co prostor nabízí a jak se s ním dá pracovat, tak aby byl funkční a naplňoval veškeré požadavky pro plnohodnotné a příjemné bydlení po mnoho let. 

Byt Praha 18

Každý interiér začínám konzultací, kde si s klientem ujasníme styl interiéru, představy o bydlení, funkce interiéru, k čemu bude sloužit a mnoho dalších informací. Nejideálnější je navštívit interiér hned na začátku, strávit čas s klientem. Zkonzultovat a projít si hodně věcí, preferencí, odhadnout rozpočet, říct si, jestli daný prostor umožňuje splnit vysněný interiér a podle toho postupovat tak, aby klient byl spokojený. A doufám, že u tohoto interiéru se nám to povedlo.

Zde můžete vidět moodboardy, kterými vždy začínám. S klientem si ujasníme směr a styl interiéru.

Do tohoto projektu jsem vstoupila, když už byla objednaná nová kuchyň, která navazovala na obývací pokoj. Byt byl relativně nový, potřeboval nové podlahy, kuchyň a dispoziční řešení pro jednu osobu. Jsem zastáncem zachovat věci, které jsou stále funkční a kvalitní. A zde jeden z prvních úkolů bylo najít materiál a barvu podlahy, která bude korespondovat s nově vzniklou kuchyní a již stávajícími dveřmi z tmavého dřeva. 

V bytě převládají přírodní odstíny. Dynamičnost prostoru je zvolena různými texturami v interiéru a odstíny světlých barev. Akcentem interiéru byla zvolena černá barva, která se vyskytuje na kuchyňské lince, byla použita na částech osvětlení, na detailech nábytku, rámech obrazů a v budoucnu na doplňcích a zařizovacích předmětech v koupelně. Akcent v černé barvě je společný prvek, který se line celým interiérem, je to jeho tzv. červená niť, která interiér propojuje. 

Vzdušného a elegantního stylu jsme docílili kvalitními materiály, světlými a přírodními odstíny. Kde dynamiku prostoru umožnují rozdílné textury materiálů.

Byt Praha 6 - IV

Tento krásný byt v novostavbě měl sloužit tříčlenné rodině. Rodina se rozrostla a úkolem bylo ho upravit pro čtyřčlennou rodinu, kde by každé dítě mělo svůj pokoj. Původní dispozice zahrnovala dvě krásné koupelny, velký obývací pokoj spojený s kuchyní a vstupem na balkón, jednu ložnici s prostornou šatnou, dětský pokoj a pracovnu. Byt se nachází v novostavbě, která byla citlivě zasazena do původní zástavby, proto půdorys bytu byl nepravidelný a musel vzniknout nábytek na míru. Mým cílem bylo zachovat styl interiéru, který byl moderní a minimalizovat zásah do stavebních částí s ohledem na čas a náklady. Nerada vyměňuji funkční věci, obzvlášť ty, které jsou krásné a kvalitní a to se zde povedlo. Byly dvě cesty kudy jít. U první varianty by vznikl dětský pokoj z pracovny a přístup k pokoji by byl z haly před stávajícími ložnicemi. U této varianty by se musela posouvat příčka, vznikl by nový vstup do místnosti a celkově by se zmenšil úložný prostor v bytě. Díky posunutí příčky by se zmenšila obývací část, kde by rodina trávila většinu času a tím by se znekvalitnilo žití v tak krásném prostoru.

Proto vyhrála druhá varianta, která vyhovovala většině požadavků rodiny a která také byla časově a nákladově nejmíň náročná. Z původní pracovny vznikla ložnice, kde zůstal prostor pro pracovní stůl a zachovala se dispozice bytu a nábytek na míru. Z původní ložnice vznikl dětský pokoj, u kterého se zachovala šatna. U druhé varianty se neposouvaly příčky, nemusela upravovat dřevěná podlaha, a zachoval se veškerý úložný prostor, časově se tím zkrátila realizace a snížily náklady. Nevýhodou u této varianty vidím ve vzdálenosti hlavní koupelny a šatny od hlavní ložnice. Celkově se v bytě upravilo rozmístění a výška světel, tak aby bylo funkční a odpovídalo rozmístění nábytku. Opravily se technické věci v koupelnách a kuchyni. Byt prošel revizí a doladěním k novému funkčnímu uspořádání s ohledem na původní styl a výběr konstrukčních prvků a materiálů. Někdy i na první pohled jednoduchému řešení předchází hledání optimální varianty, která by vyhovovala všem lidem žijících v interiéru. V tomto interiéru už od začátku byly použity velmi kvalitní materiály a nábytek. Cílem bylo zachovat styl, standard a jen přizpůsobit interiér novým změnám v životě.

Byt Praha 3

Tento byt 3+1 se nachází v panelovém domě, kde byl úkol rozmyslet nově dispozici pro mladý pár, který se třeba v budoucnu rozroste. Byt byl v původním stavu. Muselo se vyměnit umakartové jádro, vymyslet nová kuchyň, koupelna a úložný prostor. Zde jsem hlavně řešila dispozici bytu, kuchyň, koupelnu a část osvětlení. Někteří klienti, chtějí poradit třeba jen s dispozicí bytu a místnostmi, na které si netroufají. Zbytek interiéru probíhá třeba jen formou konzultací a vedením, zda se klienti shodují s původní vizí. 

Každý interiér začínám moodboardem pro ujasnění stylů a představ o daném interiéru. Hledám prvky - barvy, materiály, které sjednotí a propojí interiér. Hledám takzvanou červenou niť, která interiér prováže. Zde byla zvolena hlavní barva bílá a šedá doplněná dřevěnou podlahou, dle přání klientů. Aby interiér nepůsobil staticky a rozproudil se, byl zvolen výrazný prvek v designu obkladů, který se opakoval v koupelně v modré barvě a v kuchyni v světle hnědé. Typ obkladu se v bytě opakuje, tím navozuje pocit něčeho známého, co je nám příjemné. Když je interiér monochromatický jako zde v bílé a šedé barvě, tak do něj můžeme promítnout dynamiku v podobě zvolení různých textur materiálů a podobných odstínů barev. Více o tom, jak pracovat s monochromatický interiérem si můžete přečíst ZDE.

Byt Praha 11

Tento byt 3+1 jsem řešila krátce po porodu mé dcery. Naštěstí klient měl jasnou představu, takže jsem v tomto interiéru byla jen průvoce a konzultovala jsem, jak stavební a technické části, tak detaily interiéru. Realizaci prováděl můj manžel, takže zde koordinace a plynulost šla ruku v ruce, jak to bývá u našich realizací.

V tomto projektu jsme řešili změnu dispozice bytu, která zahrnovola zvětšení koupelny, kde se spojila původní koupelna s toaletou a vyměnila se vana za velmi komfortní sprchový kout. Obzvlášť mě při navrhování bavila hra s obklady, kterou jsme řešili do detailu na místě. Speciální byla také nová šatna se zajímavými průhledy do chodby. V obývací části je dominantou kuchyňe stůl se zavěšenými světly. V celém interiéru byl kladen velký důraz na kvalitu materiálů, nábytku a samozřejmě provedení. Podlaha a ostatní dřevěné části jsou z dubu. Jinak převládají studené tóny v šedé a modré doplěné bílou barvou. Interiér je minimalistický a čistý a postupně se doplňuje o další zajímavé prvky.